Siirry sisältöön

Säkylän Erämiesten verkkopalvelut uudistuivat

Vuonna 1936 perustettu Satakunnassa toimiva Säkylän Erämiehet uudisti verkkopalvelunsa yhdessä Digiteekin kanssa. Tuloksena oli modernit ja mobiilissa toimivat julkiset sivut sekä erilliset jäsensivut seuran tärkeään sisäiseen tiedottamiseen.

sakylaneramiehet

Säkylän kauniin ja kirkasvetisen Pyhäjärven rannalla toimiva Säkylän Erämiehet kirkasti verkkopalvelunsa.

Lähdimme uudistamaan vuonna 1936 perustetun Satakunnassa toimivan Säkylän Erämiesten kanssa heidän verkkopalvelujaan. Tavoitteena oli päivittää metsästysseuran julkiset verkkosivut ajan vaatimuksia  vastaaviksi sekä parantaa jäsenistön tiedonsaantia erillisten jäsensivujen avulla.

Tuloksena projektissa saatiin moderni metsästysseuran verkkosivusto, johon seuran jäsenistö pääsee ajan kanssa tuottamaan seuraan ja metsästykseen liittyvää tietoa. Jäsensivuilla seuran hallituksen ja jäsenistön on mahdollista tiedottaa ja ylläpitää seuran toiminnan kannalta tärkeää informaatiota.

Tutustu Säkylän Erämiesten sivustoon osoitteessa www.sakylaneramiehet.fi.

Vieritä ylös